03 Eylül 2014
aek-700x366

Aykut Oğut

Evrenden Torpilim Var, Aynalı Kitap, Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak? kitaplarının yazarı Aykut Oğut 1996 yılında, “Hayatta istediğim her şeyi elde edebilirim” diyerek, büyük hayaller ile gittiği Amerika’da benzin istasyonlarında çalışmaktan, bulaşıkçılık yapmaktan, yıllarca dil bilmediği için bir tek arkadaş bile bulamamaktan, beş parasız kaldığı için parklarda yatmaktan, kaçak olduğu için sürekli polisten kaçmaktan depresyona girmiş ve su yerine alkol içmeyi tercih etmiştir. Pozitif kelimesini ve bu kelimeyi her kullananı da hayatından çıkarmıştır.

 

2000 yılında Amerika’nın saygın yaşam koçlarından biri olan Darel Rutherford ile tanışması ile hayatı 180 derece değişmiş, bolluk ve bereketin, mutluluk ve huzurun ne demek olduğunu tam olarak deneyimlemiştir.

 

Kitapları, çıktığı 2009 yılından beri milyonlarca okuyucuyla buluşan Aykut, eşi Esra ile birlikte Ayratown.com’da okuyucuları ile buluşmakta, birebir seanslar vermekte ve Türkiye’de bulundukları zamanlarda workshoplar düzenlemekte, bildiklerini her yıl binlerce kişiye öğretmektedir.

 

Esra Banguoğlu

Bu Egoları Şişirsek De Mi Saklasak? kitabının yazarı, Stressiz Siz Kundalini Yoga DVD’sinin hazırlayıcısı Esra Banguoğlu, öğrencilik yaptığı yıllarda, ağır depresyon, uyuşturucu kullanımı ve genel olarak hayatını amaçsız görme eğilimindeyken, hocası Gurmukh Kaur Khalsa sayesinde Kundalini Yoga ile tanışmıştır. Çok kısa sürede bunların üstesinden gelen Esra, Kundalini yogaya aşık olur ve önce “Kundalini Yoga Hocalık Sertifikası”nı, hemen ardından “Hamilelik Yogası” sertifikasını tamamlar.

 

2003 yılında Kundalini Yoga’yı ilk defa Türkiye’ye getiren Esra bir çok sertifkalı Kundalini Yoga hocası yetişmesini ve Kundalini Yoga’nın Türkiye’nin önde gelen yoga merkezlerinde öğretilmeye başlamasını sağlamıştır. Teknolojinin gelişmesini çok iyi değerlendirmiş ve 2013 yılında bir ilke imza atmıştır. Türkiye’de ilk defa CANLI, internet üzerinden Kundalini Yoga stüdyosunu kurmuştur. İlk Kundalini Yoga dersine bugüne kadar görülmemiş bir şekilde 2500’ün üzerinde kayıt gerçekleşmiştir.

 

Hocası Darel Rutherford ile eğitimine başladıktan sonra kendisi de yaşam koçluğu yapmaya başlayan Esra, bir çok tekniği bir arada kullanıp, harmanlayıp; kendi geliştirdiği sistemi ile, seanslarının verimini muhteşem seviyelere çıkartmıştır.

 

Gerçek bir yaşam koçunun nasıl olması gerektiğinin en canlı örneklerinden biri olan Esra, halen birebir seanslar yapmakta ve eşi ile birlikte çalışmalarına Los Angeles’ta devam etmektedir.